25 березня у музеї відбулася не зовсім звичайна екскурсія. Її провела для першокласників НВК "Ліцей "Дизайн-освіта" ім. Павла Чубинського" (класний керівник Лариса Гук) старший науковий працівник музею Тетяна Гойда. Окрім ознайомлення з музейною експозицією про минуле нашого краю, діти стали свідками волонтерської діяльності музею, зокрема, пошиття білизни для воїнів. Бабуся однієї з учениць, Тамара Онищенко надала для цієї роботи деяку кількість тканини. Таким чином учасники екскурсій переконуються, що історія твориться тут і зараз, поряд і довкола.
Переглядів:
1072
|
Додав:
Вітер
|
Дата:
25.03.2015
|
|
Історія не знає умовного способу. Але про цю людину і особливо в контексті останніх подій чи не найчастіше говорять "якби". Якби у '91-му його обрали Президентом - він би став українським Валенсою і привів би Україну до членства в Євросоюзі та НАТО. Якби його не вбили у '99-му, йому вдалося би зупинити деструктивні процеси у владі і суспільстві. Ми не знаємо достеменно, як би було, але знаємо одне - москалі навряд чи би наважилися воювати з Україною, якби нею керував В'ячеслав Чорновіл та його послідовники.
Але його вбили у березні 1999 року під Борисполем. І хай там дехто каже, що це була звичайнісінька ДТП, сам факт затягування її розслідування доводить інше.
Усі ці шістнадцять років сюди, на місце загибелі В'ячеслава Чорновола, приходять небайдужі громадяни, щоб ушанувати пам'ять великого Українця. 25 березня 2014 року не стало винятком. До кам'яного козацького хреста обабіч шляху Бориспіль - Переяслав прибули члени Народного Руху України, Всеукраїнського об'єднання "Просвіта", сестра В'ячеслава Чорновола Валентина та його син - Тарас Чорновіл, бійці батальйону "Київська Русь", "Варти Руху", представники міської влади Борисполя, духовенства та громадськості краю.
Ярослав Костін, фото автора
Переглядів:
1048
|
Додав:
Вітер
|
Дата:
25.03.2015
|
|
24 березня 2015 року у музеї в рамках засідання етнічного клубу «Передзвін» відбулась народознавча година «А вже весна, а вже красна». Захід був присвячений початку весни та нового сонячного року, що за давніми традиціями припадає на день весняного рівнодення (астрономічне 20-21 березня, фактичне у наших широтах 18 березня). Учасники етноклубу «Передзвін» та жіночого клубу «Понеділкування» разом з дітьми продемонстрували, якими звичаями та обрядами наші предки супроводжували ці дві нерозривно пов’язані між собою події. Зокрема, зустріч птахів, які, за повір’ями, несуть на крилах весну, та топтання рясту як загадування здоров’я на весь наступний рік. Про всі ці обряди розповіла ведуча заходу Ольга Сусленко.
Тут же згадали добрим словом і волонтерів, з якими співпрацює музей задля спільної мети – перемоги у війні, про яку не слід забувати навіть у таку прекрасну мирну пору пробудження природи. На цьому наголосила працівниця музею, учасниця етноклубу Наталія Петренко. Так, перед учасниками зібрання виступила Алла Єрмолова, яка переїхала у Бориспіль з Луганська. Саме вона випекла для обрядодійства жайворонків, якими обдарували усіх присутніх.
Присутніх вразили вірші, які читав семирічний Ілля Меглей – «Лебеді материнства», «Розрита могила», а Євгенія Гойда прочитала вірш-веснянку.
З днями народин привітали активних учасників етноклубу – Наталію Йову, Віктора Співака та Надію Репецьку. Для них пролунала пісня-многоліття у виконанні авторки сценарію заходу, керівниці етноклубу Ганни Крещенко та всіх учасників зібрання.
Матеріал підготував Ярослав Костін,
фото Я. Костіна та В. Співака
Переглядів:
1037
|
Додав:
Вітер
|
Дата:
25.03.2015
|
| |