Вітаю Вас Гість
Четвер
21.11.2024
13:53

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Головна » 2018 » Лютий » 23
У вересні - жовтні минулого року на території урочища Сині Балки (східна околиця міста Борисполя) співробітниками Київського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини спільно з працівниками Бориспільського державного історичного музею було проведено науково-археологічні розвідки з метою виявлення наявності культурного шару та його потужності, виявлення археологічних об'єків та знахідок для надання висновку стосовно можливості проведення на даній території землерийних та будівельних робіт.
На жаль, частина території урочища вже зазнала сучасного втручання - прокладено дороги та меліоративні канали. Територія частково розпайована на ділянки, наявна забудова.
У ході досліджень було виділено три нововиявлені археологічні об'єкти, що отримали назви: багатошарове поселення "Сині Балки - І", поселення "Сині Балки - ІІ" та багатошарове поселення "Сині Балки - ІІІ"
Виявлений у шурфах та зібраний на площі пам'ятки підйомний керамічний матеріал представляє широкий хронологічний проміжок часу від ХХХ-ХХІІІ століть до нашої ери (рубіж енеоліту - доби ранньої бронзи) до ХІ-ХІІІ століть нашої ери (давньоруська доба), включаючи і трипільську культуру (софіївський тип), епоху бронзи, ранній залізний вік, черняхівську культуру.
Відповідно до наказу Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації від 24 листопада 2017 року №85/01-07 усі три нововиявлені об'єкти археології занесені до Переліку об'єктів культурної спадщини.
_______
підготував Ярослав Костін на основі Наукового звіту про археологічні розвідки в м. Бориспіль ... у 2017 році
Переглядів: 431 | Додав: Castillas | Дата: 23.02.2018 | Коментарі (0)

Година-лекція «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну», проведена у відділі «Сучасний Бориспіль» Бориспільського державного історичного музею 22 лютого, перенесла присутніх до подій, що сталися у листопаді 2013 – лютому 2014 років.
Слухачами були учні 9 класу НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського. Сторінка за сторінкою перед присутніми розгорталися буремні події 2014-го, представлені слайдовою презентацією і підтверджені розповіддю екскурсовода Тетяни Котенко.
Жорстока розправа над студентами, громадянський спротив Майдану, спрямований проти дій тодішньої, перші загиблі учасники протесту, герої Небесної сотні – усе це було ніби закодовано у словах безсмертного гімну нашого земляка Павла Чубинського: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…» Так, козацький поклик на генетичному рівні, загострене почуття справедливості призвали багатьох патріотів до боротьби за вільну і чесну Україну.
«Проте шлях до гідного життя непростий, треба багатьом і самим змінюватися у власному сприйнятті світу, суспільних відносинах», – наголосила Тетяна Сергіївна.
Далі відбулося жваве обговорення прослуханого й переглянутого у формі запитань і відповідей. Діти зрозуміли, щоб мати краще майбутнє, треба не тільки вірити в нього, а й вчитися самим його будувати.
Людмила Тоцька, 
старший науковий співробітник Бориспільського державного історичного музею
Переглядів: 408 | Додав: Castillas | Дата: 23.02.2018 | Коментарі (0)