Мітинг біля Меморіалу на честь воїнів-визволителів та воїнів-бориспільців, які загинули в роки війни 1941-1945 рр. Минуло вже 68 років з того часу, коли відгриміли останні бої Другої світової в Європі. Все менше в живих лишається свідків тих подій. Встановити істину з кожним роком лишається все тяжче. Але незаперечним лишається одне - війна завдала колосальних людських і матеріальних збитків. Зруйновані житла, підприємства, установи, інфраструктуру - було відновлено. Людські втрати - відновити неможливо. Скільки їх - відомих і безіменних, воїнів і мирних жителів - полягло у ті буремні роки? Не злічити. Пробували рахувати. Зупинилися на страшному числі - 30 мільйонів радянських громадян. Жодне село, жодне місто не оминула ця страшна біда. І як нагадування про найкривавішу війну в історії людства залишилися могили полеглих, пам'ятні знаки на місцях страт, меморіальні комплекси.
Свідків лишається все менше
Бориспіль - не виняток. Так само гинули його сини і дочки на фронтах, так само він боровся проти окупантів. Тож сліди війни лишилися і на нашій землі.
Напередодні представники виконавчого комітету міської ради, працівники культурної галузі поклали квіти до пам'ятних місць, пов'язаних з війною.
На території Книшового меморіального паркового комплексуПам'ятний знак на честь воїнів, які загинули при обороні і визволенні м. Борисполя. Кладовище по вул. СувороваБратська могила воїнів, які загинули при звільненні м. Борисполя. Кладовище по вул. СувороваБратська могила активістів району, розстріляних окупантами 9 грудня 1941Могила невідомого солдата. Кладовище по вул. ДзержинськогоМісце розстрілу активістів міста Борисполя у 1941 р. Вул. ДзержинськогоБратська могила громадян, розстріляних німецькими карателями у вересні 1943. Кладовище по вул. ТургенєваМогила братів Вегер. Кладовище по вул. ТургенєваМогила активістів с. Нестерівки Височин М. К. та Височин Я. М., які були закатовані фашистами 1942 року