Вітаю Вас Гість
Середа
16.07.2025
14:05

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Травень 2019  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Головна » 2019 » Травень » 17
18 травня - Міжнародний день музеїв
Покликання музеїв – рятувати і зберігати все гідне увічнення, тим більше якщо йому загрожує знищення часом або людьми. Музеї також посідають центральне місце в системі виховання історією – це один з найважливіших факторів, що формують духовний світ людини, її світоглядну й громадянську позицію. На ниві краєзнавства Бориспільщини, поміж інших закладів, цю важливу функцію вже понад 50 років виконує Бориспільський державний історичний музей. Визначити реальну цінність зібраного тут, а значить – збереженого за ці роки фонду допомагають книги вступу, акти придбання, в яких зафіксовано десятки тисяч предметів. 
Збирання, збереження експонатів та їх подальше використання є вкрай важливою й значимою справою. А щоби приступити до такої важливої справи як створення музею, потрібні ще й любов, і натхнення, і віра. У далеких 60-х роках найактивніше зайнявся створенням майбутнього музею В.І.Йова (1927-1998 р.р.), що його по праву можна назвати одним з найперших фундаторів бориспільського краєзнавства. Шляхом наполегливої праці і різних випробувань ішов він до своєї мети. Музей – ця скарбниця духовних і матеріальних цінностей, створених багатьма поколіннями бориспільців, став вагомим доробком Віктора Івановича у всебічному вивченні історії Бориспільщини.
Разом із однодумцями – відомими подвижниками національного будівництва, а також багатьма бориспільськими патріотами – Віктор Іванович багато зробив для того, щоби у Борисполі постав музей. Поруч із ним було чимало достойних і найдостойніших. Їх ми неодноразово згадували у своїх публікаціях – з вдячністю і щирою повагою. За кожним з них – свій шлях особистої участі у творенні музею. Проте шляхи особистих уподобань повели їх на інші обрії. В.Йова ж усі свої сили й уміння віддав музею. До кінця життя невтомно працював, з року в рік, що склалися у десятиліття. За більш ніж 30 років, працюючи у складних і жорстоких умовах, він устиг зробити дуже багато: зібрати і зберегти численну кількість пам’яток, створити музей. Віктор Іванович став відомим музейником, подав добрий приклад усім нам, хто продовжує його справу і по-справжньому любить її. 
Накопичуючи пам’ятки минулого і сучасного періодів, музей вміло їх експонує, розкриваючи значення багатьох історичних подій. Завдяки плідній роботі музейників наш заклад перетворився на значний науковий і культурний осередок. Тут проводяться екскурсії, тематичні уроки, численні заходи з приводу державних свят та видатних подій нашої історії. Постійно триває усна й письмова пропаганда: публікації в ЗМІ, видання брошур, буклетів, листівок. Запроваджуючи нові форми культурно-виховної роботи, музей плідно працював над створенням експозиції просто неба: на стелажах, що встановлені на центральній площі міста та на території Книшевого меморіального паркового комплексу, висвітлено основні віхи нашої історії. Музейники укладають та видають книги, матеріали наукових конференцій, альбоми тощо. Прищепленню естетичних смаків, піднесенню рівня духовного життя містян сприяють численні виставки: з власних фондів музею, надбань художніх студій та гуртків художньої творчості, приватних колекцій. 
Його засновник не здобув гучних титулів і звань. Проте саме завдяки таким невтомним ентузіастам, як Віктор Іванович Йова, тримається наша національна духовність, не перериваються зв’язки віків, поколінь, постійно живе історична пам'ять про рідний край. Саме тому, що створений ним музей має широкий діапазон дії, багатогранну й розгалужену систему впливів в культурному й освітньому житті міста, творчі діяння В.І.Йови мають багатоаспектне значення. 
У ці дні музей починає нову сторінку своєї історії. Після тривалого ремонту ми відкриваємо оновлену, унікальну за своєю побудовою експозицію. Вона будується на краєзнавчих матеріалах, представляє широкий діапазон тематичних розділів, в яких гармонійно розподілені в історичній періодизації пам’ятки матеріальної та духовної культури Бориспільщини, що їх населення краю створювало впродовж століть. Тут дорогоцінні реліквії та люди ніби перегукуються в часі, несуть нам згадку про події та видатних особистостей. 
Працівники музею відсканували десятки фотографій та документів, що стосуються науково-дослідної тематики з історії Бориспільщини усіх часів, провели пошук експонатів та поповнення музейної колекції, на основі якої готувалися до відкриття нові експозиції. Особливу увагу приділяли наповненню всіх експозицій вишивкою, керамікою, виробами з дерева, що так характерно було для бориспільських осель. Бондарство, писанкарство, оздоблення інтер’єру хат, хатні меблі, обереги, тк ... Читати далі »
Переглядів: 330 | Додав: Castillas | Дата: 17.05.2019 | Коментарі (0)

16 травня 2019 року відбулося відкриття оновлених музейних експозицій після ремонту приміщення музею, розпочатого у 2017 році. Першою, у січні 2018 року, розпочала роботу виставкова зала, де протягом останніх сімнадцяти місяців вже відбувалися виставки та відбувалися різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію традиційного та сучасного мистецтва, патріотичне виховання учнівської молоді та пропаганду всього українського. Але увесь цей час не вистачало наочного доказу тяглості нашої історії.

Тепер же, після місяців умеблювання, підбору експонатів, оформлення і розміщення їх у вітринах, настала черга шести експозиційних залів. На відкриття завітали бориспільський міський голова Анатолій Федорчук, заступник міського голови Людмила Пасенко, представники управління культури, молоді та спорту Бориспільської міської ради, секретар міськради Ярослав Годунок, представники закладів і установ, громадськості міста.

У вітальному слові директор музею Наталія Йова висловила подяку владі міста за виділення коштів на проведення ремонту та підтримку у реалізації музейних починань, ТОВ «ПМК-10» (директор Володимир Гнаток), яке проводило ремонтні роботи, музейному колективу та волонтерам, які брали участь у наповненні та формуванні експозиції. Міський голова у свою чергу підтвердив, що влада міста дбає не лише про матеріальне, але й про розвиток культури у Борисполі, свідченням чого і є проведений у музеї ремонт. Він вручив колективу музею Подяку та пам’ятний сувенір – годинник. Старший науковий працівник музею Тетяна Гойда провела для усіх присутніх першу екскурсію оновленими залами.

Після екскурсії у виставковій залі відбулася презентація також оновленого музейного видання – краєзнавчого альманаху «Бориспіль». Це стало вже традицією – напередодні Дня музеїв презентувати видання, створене силами працівників музею. Цьогоріч таким виданням став перший випуск краєзнавчого альманаху, головним редактором якого стала Людмила Тоцька, старший науковий працівник музею. Вона представила тих, хто працював над книгою, долучився до її створення (усі вони отримали авторські примірники), розповіла про саме видання. Директор музею висловила сподівання, що до наступних випусків долучиться молодь міста, адже талантів серед молоді вистачає.

Тож – запрошуємо до нас. Нагадуємо графік роботи: середа – неділя, 10:00 – 18:00.

  
  
  

Переглядів: 316 | Додав: Castillas | Дата: 17.05.2019 | Коментарі (0)