Вітаю Вас Гість
Четвер
21.11.2024
13:54

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Приєднуйся
Головна » 2018 » Березень » 16
14 березня у Бориспільському державному історичному музеї відбувся вечір української народної пісні за участю тріо «Рідна пісня» (Валентина Орел, Катерина Левенко, Оксана Гордієць, художній керівник Василь Триліс). Під час заходу присутні шанувальники фольклору дізнатися багато цікавого про українські звичаї, зокрема, пов’язані з весною (14 березня – перший день календарної весни за традиційним і церковним юліанським календарем, свято Явдохи), стосунки між парубками і дівчатами, родинні стосунки тощо. Захоплення зали викликало душевне виконання народних пісень. Окрім того, всі охочі отримали змогу вивчити традиційні народні танці. Захід проходив у рамках родинного проекту Оксани та Олександри Гордієць «Витоки», що триває у музеї з кінця січня.
Ярослав Костін, фото автора



Переглядів: 538 | Додав: Castillas | Дата: 16.03.2018 | Коментарі (0)

Тарас Шевченко – геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі, могутнього таланту, незламного духу, яка здобула світову славу. Увібравши в себе душу українського народу, Кобзар підніс його духовну велич і красу на небачену висоту, чим збагатив увесь світ. Торкаючись серцем творів Шевченка, ми проймаємося їх ідеєю, тим самим зобов’язуємо себе до виконання поетових заповітів:
Свою Україну любіть,
Любіть її во врем’я люте,
В останню, трудную минуту
За неї Господа моліть!
Ось і в середу, 14 березня 2018 року, у відділі «Сучасний Бориспіль» Бориспільського державного історичного музею відбувся черговий захід, приурочений до 204-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, на який були запрошені учні 6-го  класу Бориспільської ЗОШ №6.
Науковий працівник відділу Тоцька Людмила Миколаївна підготувала для всіх присутніх відповідну літературно-музичну композицію під назвою «Тарасовими шляхами…» Уже від самої назви стало зрозуміло, що зроблено акцент на подорожах Тараса Григоровича Україною (Качанівка, Прилуки, Пирятин, Переяслав, Бровари, Київ, Яготин), зокрема й територією сучасної Бориспільщини. Ведуча заходу колоритно поєднала в слайдовій презентації особисті та творчі етапи життя Т. Шевченка з його віршами.
Наприклад, поема «Сотник», вірш «Сон» («На панщині пшеницю жала»), де зміст можна пов’язати і з Бориспільським краєм.
Крім того, прозвучали і пісні на вірші Т. Шевченка: «Садок вишневий коло хати», «Тече річка невеличка», які проникливо западали в серця молодого покоління.
У свою чергу школярі також прочитали кілька віршів Тараса Григоровича, поділилися своїми враженнями від почутого та побаченого, висловили думки про славетного Кобзаря.
Крім того, для учнів та вчителів була проведена працівниками відділу музею оглядова екскурсія експозиційними залами, за що присутні були дуже вдячні і побажали наснаги всьому музею в його нелегкій, але такій важливій роботі.
Тетяна Котенко,
екскурсовод Бориспільського державного історичного музею,
фото Ярослава Костіна

 

 
Переглядів: 500 | Додав: Castillas | Дата: 16.03.2018 | Коментарі (0)

Ці березневі дні в Україні традиційно позначені вшануванням імені Тараса Шевченка – 9 березня минуло 204 роки від дня його народження, а 10-го – 157 років від дня смерті. 
Тож 12 березня у Бориспільському державному історичному музеї у рамках проекту «Урок у музеї» (співпраця з навчальними закладами міста) відбувся захід «Шевченкіана у творчості Петра Верни». Присвячений він творчості нашого земляка, різьбяра по дереву Верни Петра Петровича (1876 – 1966), який, маючи подібну до Шевченкової долю, присвятив своє життя вшануванню Кобзаря. Значна, якщо не більша частина його творів – скульптурні зображення Шевченка, композиції з його творів. Усе це розповіла дев’ятикласникам Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива» імені Володимира Мономаха» старший науковий працівник музею Тетяна Гойда. Наприкінці заходу всі разом згадали слова «Заповіту» безсмертного Тараса Шевченка.
Ярослав Костін, фото автора
  
Переглядів: 417 | Додав: Castillas | Дата: 16.03.2018 | Коментарі (0)