Минулого тижня у місті Борисполі проходила Х Всеукраїнська краєзнавча науково-практична конференція «Бориспільщина у процесі історичного розвитку та державотворення України 1917 – 1921 років». Конференція була присвячена 100-річчю початку Української революції (саме у березні 1917 року постала Українська Центральна Рада та розпочалися державотворчі процеси). Основні питання, які розглядалися – причини, наслідки та історичні уроки Української революції, Бориспільщина у роки Української революції, зокрема, діяльність місцевого осередку «Просвіти», методологія вивчення Української революції тощо. Свої доповіді представили понад 30 науковців з Борисполя, Переяслава, Києва тощо.
Бориспільський державний історичний музей виступив одним з організаторів конференції. Заступник директора з наукової роботи Володимир Литвин, як відповідальний секретар оргкомітету, підготував Програму конференції.
Працівники Бориспільського музею також виступили з доповідями, що демонструють проведену музеєм науково-дослідницьку та культурно-просвітницьку роботу, яка у винесених на конференцію питаннях ведеться закладом ще з кінця 80-х років минулого століття. Директор музею Наталія Йова виступила на пленарному засіданні з доповіддю «Повстання 1920 року в Борисполі у спогадах очевидців». У роботі секцій участь взяли: секція №1 («Бориспільська «Просвіта»: дорога в 100 років», керівник Володимир Лущай, секретар Людмила Тоцька) - науковці музею Тетяна Гойда з доповіддю «До історії становлення музейної справи в Борисполі у 20-х роках» та Людмила Тоцька з доповіддю «Вклад родини Чикаленків у культурно-просвітницький процес періоду української державності 1918 – 1919 рр.»; секція №2 («Українська революція (1917): причини, наслідки, уроки», керівник Володимир Литвин, секретар Ярослав Костін) – заступник директора Володимир Литвин з доповіддю «Відомі земляки-бориспільці в суспільно-політичному резистансі Української революції» та старший науковий працівник Ярослав Костін з доповіддю «Антибільшовицький опір на Бориспільщині»; секція №3 («Методичне підґрунтя висвітлення проблем історичного розвитку та державотворення України 1917 – 1921 років», керівник Ніна Ковадло, секретар Тетяна Котенко) – екскурсовод музею Тетяна Котенко з доповіддю «Віхи української революції в контексті методичної імпрези».
З цими та іншими доповідями, що буди зроблені на конференції, можна буде ознайомитися у Збірнику матеріалів конференції, що вже готується до друку.
Окрім власне самої конференції, у місті пройшли заходи у її рамках: з 23 березня по 9 квітня у музеї триває фотодокументальна виставка «Народна війна», що наочно ілюструє питання, висвітлені у доповідях учасників, 27 березня Муніципальний театр Бориспільської міської ради представив прем’єру вистави за книгою Галини Кирпи «Мій тато став зіркою», присвячену подіям Революції Гідності, а 31 березня відбулися урочистості з нагоди сторіччя Вільного козацтва за участі представників історичного клубу «Холодний Яр».
За підсумками Х ювілейної краєзнавчої конференції робота з дослідження цього історичного періоду буде активізована. Вже до кінця цього року має постати пам’ятний знак учасникам антибільшовицької боротьби, а Муніципальний театр може отримати назву «Березіль».
_________
Ярослав Костін,
старший науковий працівник Бориспільського музею
фото автора
Переглядів:
563
|
Додав:
Castillas
|
Дата:
06.04.2017
|
|