Тарас Шевченко – геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі, могутнього таланту, незламного духу, яка здобула світову славу. Увібравши в себе душу українського народу, Кобзар підніс його духовну велич і красу на небачену висоту, чим збагатив увесь світ. Торкаючись серцем творів Шевченка, ми проймаємося їх ідеєю, тим самим зобов’язуємо себе до виконання поетових заповітів:
Свою Україну любіть,
Любіть її во врем’я люте,
В останню, трудную минуту
За неї Господа моліть!
Ось і в п’ятницю, 10 березня 2017 року, у відділі «Сучасний Бориспіль» Бориспільського державного історичного музею відбувся черговий захід, приурочений до 203-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, на який були запрошені учні 8-го Б класу Бориспільської ЗОШ №8.
Науковий працівник відділу Тоцька Людмила Миколаївна підготувала для всіх присутніх відповідну літературно-музичну композицію під назвою «Тарасовими шляхами…». Уже від самої назви стало зрозуміло, що зроблено акцент на подорожах Тараса Григоровича Україною (Качанівка, Прилуки, Пирятин, Переяслав, Бровари, Київ, Яготин), зокрема й територією сучасної Бориспільщини. Ведуча заходу колоритно поєднала в слайдовій презентації особисті та творчі етапи життя Т. Шевченка з його віршами. Наприклад, поема «Сотник», вірш «Сон» («На панщині пшеницю жала»), де зміст можна пов’язати і з Бориспільським краєм.
Крім того, прозвучали і пісні на вірші Т. Шевченка: «Садок вишневий коло хати», «Тече річка невеличка», які проникливо западали в серця молодого покоління.
У свою чергу, школярі також прочитали кілька віршів Тараса Григоровича, поділилися своїми враженнями від почутого та побаченого, висловили думки про славетного Кобзаря.
Крім того, для учнів та вчителів була проведена працівниками відділу музею оглядова екскурсія експозиційними залами, за що присутні були дуже вдячні і побажали наснаги всьому музею в його нелегкій, але такій важливій роботі.
Тетяна Котенко,
екскурсовод Бориспільського державного історичного музею
Фото Ярослава Костіна