Вітаю Вас Гість
Середа
22.01.2025
07:15

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Головна » 2017 » Лютий » 01
31 січня 2017 року у приміщенні Бориспільського державного історичного музею відбулося відкриття виставки української народної ікони (також відомої як хатньої ікони) художника з міста Олександрії Кіровоградської області Олександра Охапкіна. Окрім ікон, представлено також декілька портретів.
До Борисполя роботи митця, який днями відзначив своє 55-річчя, привезла давня його знайома – поетеса, громадська діячка, Заслужений працівник культури України, організатор проекту «Мистецький спецназ» Зоя Ружин (до речі, її портрет також представлений на виставці). На заході вона поділилася історією знайомства з Олександром Охапкіним, розповіла про свої враження від його робіт та про те, де вже встигли ознайомитися з його творчістю. Начальник Управління культури, молоді та спорту Бориспільської міської ради Наталія Погребна вручила пані Зої Подяку Управління.
Вихованка Бориспільською дитячої музичної школи Надія Корнієнко виконала дві пісні, одна з яких – на слова Зої Ружин.
Дехто з бориспільців вже мав змогу ознайомитися з цими роботами – на урочистостях з нагоди 178-річниці з дня народження Павла Чубинського, що проходили 27 січня у міському Будинку культури. Тепер же ця виставка протягом тижня триватиме в музеї, щоб усі охочі вже у спокійній атмосфері мали змогу оцінити майстерність художника, оцінити надзвичайність і незвичайність його робіт. Адже це не класичні (канонічні) ікони. Саме такими – без відображення страждань і похмурості – завжди зображували святих українці на іконах для своїх осель. Тут святі зображені у вишиванках, їхні обличчя випромінюють людяність, а самі ікони прикрашені національними орнаментами. Тож як сприймати ці роботи – як ікони чи картини – особиста справа кожного.
     

     
Переглядів: 621 | Додав: Castillas | Дата: 01.02.2017 | Коментарі (0)

Під такою назвою у Бориспільському державному історичному музеї (відділ «Сучасний Бориспіль») 27 і 31 січня відбувся патріотично-виховний захід для учнів восьмих і дев’ятих класів Бориспільського НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського». За народною традицією було запалено свічку і хвилиною мовчання вшановано пам’ять про полеглих героїв.
Зі вступним словом перед слухачами виступив український поет, член Національної спілки письменників України, заступник директора Бориспільського державного історичного музею Володимир Литвин. У своїй розповіді він наголосив, що битва під Крутами у 1918 році – це одна з найтрагічніших сторінок нашої історії. У січні з метою повалення уряду Української Народної Республіки на Київ вели наступ більшовицькі війська. Молода держава на той час не мала своєї регулярної армії, тож на її захист стали юнаки-патріоти – студенти та гімназисти.
Людмила Тоцька, старший науковий працівник музею, продовжила розповідь, доповнюючи її показом слайдів, пов’язаних з цією історичною подією.
Під час проведення заходу відбувся поетичний марафон пам’яті. Кожен учасник читав вірші, присвячені героям Крут, звучали записи пісень про молодих героїв у виконанні сучасників.
На останок учні ділилися враженнями від почутого та побаченого. Усі зійшлися на думці: подвиг юних-патріотів – героїчний  і заслуговує на безсмертя.
Захід підготувала і провела Людмила Тоцька.

     
   
Переглядів: 558 | Додав: Castillas | Дата: 01.02.2017 | Коментарі (0)