Вітаю Вас Гість
Середа
22.01.2025
07:18

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Головна » 2014 » Грудень » 15

12 грудня у Бориспільському державному історичному музеї відбулися Андріївські вечорниці, організовані учасниками етноклубу «Передзвін» та жіночого клубу «Понеділкування» (керівник Ганна Крещенко). Ведуча свята – Ольга Сусленко – розповіла про головні обряди вечора перед святом Андрія, а гості відтворили фрагменти цих обрядів. Здебільшого, Андріївські обрядодійства спрямовані на закликання долі – парубки й дівчата намагалася з’ясувати, з ким буде пов’язане їх майбутнє і продовження роду. Було також відтворено і традиційний обряд «Кусання Калити».
Захід супроводжувався піснями у виконанні членів етноклубу «Передзвін» - жіночого вокального ансамблю Будинку культури с. Головурова (худ. кер. Олена Сухорукова), Марини Романович та викладача дитячої музичної школи Надії Завалій.
Враховуючи той факт, що до Різдва залишилося всього кілька тижнів, пригадали й колядки - учні Бориспільського НВК "Гімназія "Перспектива"" віншували присутніх з прийдешніми святами.
Відсутність електроенергії анітрохи не завадила атмосфері свята прилучення до народних традицій - вечорниці ще більше зблизили учасників дійств і подарували незабутні враження присутнім.

     

       

Переглядів: 1043 | Додав: Вітер | Дата: 15.12.2014 | Коментарі (0)

11 грудня у Бориспільському державному історичному музеї відбулося відкриття виставки творчих робіт Івана Рябчука «Вишите слово Кобзаря». Іван Рябчук – майстер з Ірпеня, відомий тим, що вишиває на полотні поезії Тараса Шевченка.
Для бориспільської громади це не перше знайомство з творчістю майстра-вишивальника: роком раніше він брав участь в обласному заході до 200-річчя Тараса Шевченка у міському Будинку культури. Це був один з перших заходів Року Тараса Шевченка у Борисполі. А, можливо, останнім, стане виставка «Вишите слово Кобзаря».
Іван Рябчук розповів про свою творчу діяльність – як прийшов до вишивання Шевченкових поезій, які особливості цієї роботи та яке значення мають ці поезії для нього і для людства загалом. Про майстра і його творчість розповідали також старший науковий працівник музею Тетяна Гойда та спеціаліст Київського обласного центру народної творчості Ніна Михайлишин.
Того дня Шевченкові поезії не лише були відображені на виставці, а й лунали у виконанні учнів Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива»» Тані Петренко та Марійки Михайлової, а учениця Бориспільської музичної школи Вікторія Олексієнко порадувала присутніх грою на бандурі. А наприкінці заходу всі разом заспівали «Реве та стогне…».

   

   

   

Переглядів: 986 | Додав: Вітер | Дата: 15.12.2014 | Коментарі (0)