Вітаю Вас Гість
Вівторок
03.12.2024
18:45

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Травень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Приєднуйся
Головна » 2016 » Травень » 19 » На берегах Альти
10:28
На берегах Альти

 

Саме під такою назвою з ініціативи відомого Бориспільського поета-ронделіста Миколи Боровка при підтримці Бориспільської міської ради, Національної спілки письменників України, Асоціації поетів-ронделістів України, за активної участі управлінь освіти і науки, культури, молоді та спорту, а також Бориспільського державного історичного музею 12 – 14 травня 2016 року в місті Борисполі відбувся Перший міжнародний фестиваль поезії.

Згоду для участі в фестивалі дали тридцять три поети з України (в тому числі дев’ять із Бориспільщини) та вісім із зарубіжних країн (Білорусі, Грузії, Польщі, Словаччини, Хорватії). На жаль, не всі змогли прибути до Борисполя, але географія їх проживання кажуть самі за себе: Познань, Київ, Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Сватове, Вінниця, Рівне, Умань, Бориспіль.

Розпочався Фестиваль у четвер засіданням круглого столу «Поезія і сучасність» (модератор Михайло Сидоржевський). У обговоренні проблем і перспектив розвитку української і світової поезії в контексті глобалізації літературного процесу взяли участь відомі поети, перекладачі і літературознавці Микола Боровко, Всеволод Ткаченко, Сергій Борщевський, Микола Славинський, Віктор Женченко, Антонія Цвід, Анатолій Мойсієнко, Станіслав Шевченко, Станіслав Бондаренко і гостя з Польщі Люція Дудзінська. Виступаючі були одностайні, оцінюючи важливість таких зустрічей. «Саме завдяки таким заходам, – відзначив Всеволод Ткаченко, – ми наближаємося до Європи, але, разом з тим, ми повинні наблизити Європу і до нас».

В цей же день у актовій залі міської ради відбулося відкриття Першого міжнародного фестивалю поезії «На берегах Альти». Відкрили Фестиваль і привітали усіх зі святом міський голова Анатолій Федорчук і голова Національної спілки письменників Михайло Сидоржевський. Вони також вручили премії переможцям конкурсу, оголошеного Асоціацією поетів-ронделістів України на кращий рондель, присвячений 1000-літньому ювілею міста Борисполя від першої літописної згадки. Ними стали Віктор Женченко (за рондель «Прадавній граде княжої доби») і Олександр Гордон (за «Бориспільський рондель»).

Продовженням свята стало літературно-мистецьке дійство «Рондель і пісня» (ведуча Людмила Пасенко). Зі сцени прозвучали вітання з нагоди відкриття Фестивалю від народного депутата Сергія Міщенка та голови обласної адміністрації Максима Мельничука. Нові видання презентувати Віктор Женченко (збірка «Нічні ронделі»), Марія Фоміна (збірка ронделів «Згорають дні без полум’я і диму»), Володимир Литвин (краєзнавчий альманах «Бориспільський край»). Крім поезії українською мовою, глядачі мали можливість відчути звучання інших мов. Так Рауль Чілачава прочитав свій рондель грузинською, свій вірш польською прочитала Люція Дудзінська, ронделі Миколи Боровка прозвучали у перекладах Мирослава Левицького польською, Сергія Борщевського – іспанською, Всеволода Ткаченка – французькою, Тетяни Кобець – удмуртською. Завершився день дивовижним звучанням творів М. Скорика, П. Чеснокова, Р. Мануеля, українських пісень, які донесла до глядачів народна академічна хорова капела імені Павла Чубинського під керівництвом народного артиста України Олександра Зюзькіна.

Надзвичайно насиченим був другий день. Зранку відбулися творчі зустрічі учасників Фестивалю в усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста з педагогічними та учнівськими колективами. Поети ознайомили присутніх з планом роботи Першого міжнародного фестивалю поезії, презентували свої нові книги, читали власні вірші, відповідали на питання. Враження в усіх учасників літературного дійства залишилися найкращі й надовго. Це було справжнє свято поезії, яке не так часто випадає на невеликі міста. А з деякими літераторами навіть укладено усні угоди про тіснішу співпрацю. Потім відбулося урочисте покладання квітів до могили Павла Чубинського на Книшовому меморіально-парковому комплексі та до пам’ятного знака Тарасу Шевченку.

І нарешті – літературно-мистецький форум «Від сонета до верлібру» (ведуча Світлана Дідух-Романенко) у культурно-розважальному центрі «Бархат». Відкрили форум Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук і голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, які схвально відгукнулися про Фестиваль, адже він дає можливість значно поліпшити якість гуманітарної сфери і просвітництва. Михайло Сидоржевський представив і привітав почесних гостей. Польсько-українську двомовну антологію «Як рукостискання…» презентував Олександр Гордон.

Далі відбувся гала-концерт за участю поетів. Відкрив поетичні читання старійшина цеху наш земляк Петро Засенко. Естафету продовжили Володимир Копнійчук, Іван Гайворон, Микола Луків, Станіслав Бондаренко, Антонія Цвід, Микола Славинський, Всеволод Ткаченко, Ольга Кацан, Люція Дудзінська. З номерами художньої самодіяльності виступили знані в нашому краї колективи і артисти: народний ансамбль танцю «Міленіум» (керівник Світлана Новодворська), народний аматорський хор «Червона калина» (керівник вікторія Савченко), народний аматорський хор «Терниця» (керівник Анатолій Пономаренко), вокальний ансамбль «Оріяна» (керівник Людмила Мірошниченко), самодіяльний вокально-інструментальний ансамбль пісні «Барви України» (керівники Юрій і Жанна Бурчаки), Григорій Глінський, Тетяна Брова.

Михайло Сидоржевський оголосив подяки за організаційну й фінансову підтримку Фестивалю міському голові Анатолію Федорчуку, директору з будівництва компанії «Альтіс-Девелопмент» Василю Карпенку, голові правління ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимиру Шалімову, генеральному директору будівельної компанії «Транспромсервіс» Світлані Танцюрі, директору ТОВ «Трест Бориспільсільбуд» Олександру Сичу. Він також подякував за інформаційну підтримку газетам «Літературна Україна», «Українська літературна газета», «Українське слово-Літаври», «Трудова слава», «Вісті»; державній телерадіокомпанії «Культура», ДО «Київська державна регіональна телерадіокомпанія», ТРС «Бориспіль»; краєзнавчому альманаху «Бориспільський край».
Перший міжнародний фестиваль поезії «На берегах Альти» став справжньою подією не тільки Борисполя, а й України.

Володимир Литвин,
заступник директора Бориспільського державного історичного музею
Фото Тетяни Підгурської
 

  
   

Переглядів: 943 | Додав: Castillas | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]