Катастрофа планетарного масштабу - саме такою стала катастрофа на АЕС в Чорнобилі 26 квітня 1986 року. Чорною стала та субота для сотень тисяч поліщуків, які за кілька днів покинули рідні місця назавжди. Падінням зірки Полин, провіщеним ще в Біблії, стало це лихо для всього людства. Радіаційне забруднення зламало долі мільйонів по всьому світу. Сьогодні - 25-і роковини катастрофи, яка стала межею між "до" і "після". Чверть століття на покинутих подвір'ях не чути людського гомону, чверть століття літають журавлі над нетолоченими травами... Над землею, втраченою назавжди... З 22 квітня у музеї діє фотодокументальна виставка "Чорнобиль - біль наш довічний", приуроченій до 25-их роковин Чорнобильської катастрофи. Виставка побудована на матеріалах архівних документів, які свого часу були засекречені, а тепер стали доступні громадськості. Фотографії та оригінальні документи, жахлива статистика - усе це змушує кожного самостійно пережити трагедію того часу.
Є у музеї і експонат, що вельми влучно відображує катастрофу - картина В. І. Йови "Чорнобиль". Вона передає невимовний біль і тугу матері-України за своїми дітьми.
Нижче показано фрагмент виставки - фотокопію документу про радіаційний фон на Київщині та прилеглих територіях 2 липня 1986 року
|